» üye girişi » sitemize üye olun
   
 
ASOF 2015 YILI 2. İSTİŞARE TOPLANTISI ESKİŞEHİR'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Kurucu üyelerinden birisi olarak katıldığımız Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) 2015 Yılı 2. İstişare Toplantısı Eskişehir Sportif Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ESABDER)’in ev sahipliğinde 12 - 13 Aralık 2015 tarihlerinde Eskişehir’deydi. İstişare toplantısı, çalıştay formatında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi - ETİ Gıda "Sualtı Dünyası" toplantı salonunda gerçekleşti.2016 Yılında yürürlüğe girecek olan Ticari ve Amatör Balıkçılık Tebliğleri (4/1 ve 4/2) üzerinde çalışılarak görüş ve önerileri gerekçeleri ile birlikte Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğüne iletilmek üzere belirlendi.
ASOF Üyesi derneklerin bölgesel çapta yaşadığı sorunlar ele alınarak çözülebilmesi için yetkili kurumlar ile irtibata geçilmesi kararlaştırıldı. Ülkemizde kiraya verilen göl ve göletlerde amatör olta balıkçılarına uygulanan yasaklamanın kaldırılması için yetkililerle temasa geçilerek kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile bir imza kampanyası başlatılmasına karar verildi. Ülkemizdeki tüm amatör olta balıkçılarının sorunları ile alakalı Bakanlık yetkilileri ile doğrudan görüşmelerin devamına karar verildi.

Ayrıca 12.12.2002 tarihinde kurularak 13. yılını geride bırakan derneğimiz RASTGELE-DER'in yıl dönümü toplantıya katılan Dernek Yöneticileri ve ASOF Delegeleri ile birlikte pasta keserek kutlandı.
...

Yazar: RASTGELE-DER Yönetim Kurulu | Okuma: 2430 | Tarih: 15/12/2015 10:47:25
 

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığı...
yazının devamını oku »

KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kız...
yazının devamını oku »

DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri c...
yazının devamını oku »

EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu k...
yazının devamını oku »

URAL NEHRİNDE AV

Bu yazımda Ural Nehri’nden bahsedeceğim. Ural Dağları’nın eteklerinden...
yazının devamını oku »

Tüm köşe yazıları

İstanbul Ankara İzmir

 

Site içerisinde online olan kullanıcılar (0 kişi)
tarifler | hakkımızda | iletişim | basından haberler | balık ve kamp malzemesi | trofe | ilk yardım | linkler | rastgele-der ailesi