» üye girişi » sitemize üye olun
   
 
EXTREME SAZANA MERHABA
Avın yapıldığı şehir : Anadoluda 1-2 yer
Hava ve suyun durumu : Başlangıçta Cumartesi Güneşli ve sıcak, sonra Fırtına ve Hafif yağmur Pazar Parçalı Bulutlu
Avda kalınan süre : 10-11-12 Temmuz 2009 2 gün
Kullanılan ekipman : Özel parçalı Sazan Kamışları ve Alarmlı Swingerli Rod Podlar-Bilimum Hair-Helikopter Rig Donanımları-Yaylı Takım Donanımları
Yakalanan avın tür ve boyutları: Kaçan 1 adet Yakalanan 1 adet Tahmini 3 kg 45 cm Civarı

YAPILAN AVIN HİKAYESİ:

Sevgili dostlar bu hafta sonu artık Sazan vaktidir diyerek çıktık yollara..
Cuma akşam üstü olgunlaşan bir kararla sevgili Tuncer oğlu Egemen' le birlikte avlağımıza gece 00,00 sularında ulaştık. Planımız bu hafta sonu biraz farklıydı Cuma gecesi cumartesi sabah erken saatlere kadar Tuncer ve Egemen'le avlanacak daha sonra Tuncer memleket özlemini gidermek için 1 haftalık Kayseri ziyaretine doğru yola koyulacak bende avlakta bana katılmak üzere sevgili Umut'u bekleyecektim.

Günün süprizi olarak avlakta karşılaşmayı umduğumuz sevgili Amatörüm Tuncay UYANIK ve Kerem AVŞAR'da cumartesi sabaha karşı avlağa gelmişlerdi.. Sazan avında modern teknikler diye tabir edilen tek kancalı rig montajlar özel sazan kamışları alarmlar sehpalar aromalandırılmış mısırlar özel yapım Boolie ler modasına sevgili Tuncer, Kerem'den sonra bu yıl bende katılmıştım ve bir hayli heyecanlı ve azimliydim.. Avlakta geçen sene harikalar yaratan Tuncer Kerem ve Tuncay'dan sonra açıkçası güzel bir sazan yakalamayı istiyordum. Takımlar kuruldu sazanları mereya çekecek yemler itinayla roket ve pva torbalar ve ipler ile yemleme yapıldı ve her sazan avcısının yaptığı gibi beklemeye koyulduk..

Aradan geçen 3-4 saatlik süre içerisinde her hangi bir vuruş alamayınca ne işin var senin sazanda git alanı turnanı tut diyerek söylenene söylene kamp yatağına uzandım ve yattım..
Sabırlı sazancılarımız Tuncer, Kerem ve Tuncay abi sabahı uyanık bir şekilde geçirdiler.. Sabah erken saatlerde Kayseri'ye doğru yola koyulan Tuncer ve Egemen'i yolcu ettikten sonra kalan ekiple avımıza devam ettik.
Öğle sularında Ankara'dan yola çıkarak yoldaki bütün radarları atlatan Umut çok çabuk bir şekilde nevalaleri ve soğuk suları ile beraber avlağa ulaşmıştı.. Öğle sıcağında daha fazla kavrulmaya dayanamarak göl suyunun serinlğine kendimi bıraktım hemen arkasında Kerem'de dayanamayarak suya girmişti.. Kah yemek yiyerek kah çay içerek kah sohbetler arada takımların kontolu derken cumertesi geceyide avlakta geçirdik.. Alarm cihazlarından bir türlü beklenen ses gelmiyordu.. Pazar sabaha karşı net tek vuruşu yaparak alarmı uzun süre çaldıran sazanın oltayı otlara dolaması ve arkasından oltanın kopması 2 günün tek aksiyonuydu..

Pazar sabahı Tuncay abi ve Kerem'i de yolcu ederek Umut'la avlakta kaldık. Umut her zamanki klasik donanımları olan yaylı takımları kullanıyordu..

Oda bu sessizliğe daha fazla dayanamayarak abi avlak değiştirelim dedi. Hemen tereddütsüz kabul ettim. Hızlı bir şekilde hazırlanarak yeni avlağımıza doğru yola koyulduk.. Şans orda yüzümüze güldü Umut'un takımlarından bir tanesine dadanan bu güzel Sazancığı zorda olsa kıyıya almayı başardık..Cuma günü akşam saatlerinde başlayan extrem sazan mecaramız pazar günü akşam 17:00 de sona erdiğinde ensemizde sırtımızda oluşan ani güneş yanmalarının verdiği acıyı unutturan bu yakışıklıyı yakalamanın verdiği mutluluğu sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluyuz.

Bu maceraya ortak olan Tuncay abi Umut ve sevgili Kerem'e paylaşımları ve de dostlukları için çok teşekkür ederim..

Saygılarımla...

Hakan BAŞAR 15.07.2009

Tarih: 31/12/2009
 

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığı...
yazının devamını oku »

KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kız...
yazının devamını oku »

DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri c...
yazının devamını oku »

EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu k...
yazının devamını oku »

URAL NEHRİNDE AV

Bu yazımda Ural Nehri’nden bahsedeceğim. Ural Dağları’nın eteklerinden...
yazının devamını oku »

Tüm köşe yazıları

İstanbul Ankara İzmir

 

Site içerisinde online olan kullanıcılar (0 kişi)
tarifler | hakkımızda | iletişim | basından haberler | balık ve kamp malzemesi | trofe | ilk yardım | linkler | rastgele-der ailesi