» üye girişi » FORUM
» Dernek Haberleşme Grubu Üyeliği
   

 
29 EKİM KAÇAMAĞI
Avın yapıldığı şehir : Ankara Kapulukaya Barajı
Hava ve suyun durumu : Güzel ama soğuk
Avda kalınan süre : 1 gün
Kullanılan ekipman : Spin takım ve sassy
Yakalanan avın tür ve boyutları: En büyüğü 65 cm. 12 adet Turna

Bir av raporu yazmayalı uzun zaman oldu (Gerçi forumda da yazmayalı uzun zaman olmuştu). Çok uzun aradan sonra 10 gün içinde 2 defa turna avı yapma fırsatım oldu. Bu av hikayesini ve bir kaç resmi paylaşmak istiyorum.

İlk avımız geçtiğimiz pazartesi oldu. İkincisi ise başlıktan da anlaşılacağı üzere 29 Ekim 2014 günü. Dershanemizde okuyup mezun olan 2 adet öğrencimizin yoğun isteğiyle onları Turna yakalamaya götürdüm. Avlak bölgemiz Kapulukaya, avlak noktamız Sülübük istikamedindeki koylardı. Her ikiside acemi, olta atmasını bilmeyen, ama amatörlüğün ruhlarına işleyeciği o soğuğa rağmen botla açılmalarından belliydi. Sabahın ilk ışıklayırla birlikte botumuzu suya indirdik. Avlanacağımız koylara yaklaştıktan sonra beraber avlanacağımız arkadaşlara olta atılması ve balığın özellikleri hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra avımıza başladık. Hava oldukça soğuk olduğundan balık yakalama konusunda pek umudum yoktu. 3-4 atıştan sonra ilk balığı ben yakaladım. Limit altında bir balık oldğuğu için salınacağını, büyüyünce tekrar tutabileceğimizi söyledim. Bu kadaradan pek hoşnut kalmasalar da balığı tekrar suyla buluşturduk. Gün içinde 30'a yakın turna tutuldu. En büyüğü 65 cm olan turnalardan 12 tanesi (evlerine götürüp, yemek istediler) alı konuldu. Diğer balıkların hepsi suya iade edildi.

Balık salmanın da tutmak kadar güzel olduğunu tutulan balıkların salınan balıkdan büyük olduğunu gördüklerinde anladılar ve ben demeye kalmadan kendi tuttukları balıkları da saldılar. Birkaç limite yakın balık alıkonuldu, yemi tamamen yuttuklarından çıkarmak zor oldu.

Tutulan tüm balıklar beyaz, kuyruğu delikli sassy ile yakalanmıştır. Mevcut bir çok yem denenmekle birlikte, en güzel sonuç bu yem olduğu için 3 kişi aynı yemle avlanmıştır. Beraber avlandığımız arkadaşların av sonundaki yorgunlukları, balık tutmanın ve salmanın vermiş olduğu mutluluk benim de çok hoşuma gitti.

Herkese rastgelsin.Not: Oğlum Bora'nın resminin raporla alası yok, yüzündeki heyecan ve mutluluk çok güzeldi. :))

Gürsel AVCI
29.10.2014


Tarih: 14/11/2014
 

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığını düzenleyen kanun ve yönetmelikler çık...
Bu yazının devamını okuyun »
KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kızılırmak üzerindeki Altınkaya barajında b...
Bu yazının devamını okuyun »
DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri caizse samanlıkta iğne aramaya benzer.
Bu yazının devamını okuyun »
EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu konuda çok şanslıyım, her zaman eşimle be...
Bu yazının devamını okuyun »
URAL NEHRİNDE AV

Bu yazımda Ural Nehri’nden bahsedeceğim. Ural Dağları’nın eteklerinden uzanarak, binlerce kilometre yol alıp, ...
Bu yazının devamını okuyun »
TÜM KÖŞE YAZILARINI LİSTELE

Hava Durumu

Ay Durumu


Rastgele-Der Marşı

Site içerisinde online olan kullanıcılar (0 kişi)
Ana Sayfa | Derneğimiz Hakkında | Üyelik Formu | İletişim

Bu sayfalar, amatör olta balıkçılığını sevdirmek ve sürdürülebilir balık avcılığına
katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Sayfa içinde gördüğünüz aksaklıkları, sayfa@rastgele.org 'a bildiriniz.
ÜYELİK, SPONSORLUK,REKLAM VE HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN
DERNEK İLETİŞİM
rastgeleder@rastgele.org
Tüm Hakkı Saklıdır. 2008 RASTGELE-DER


Tasarım ve Programlama www.Hosthane.com