» üye girişi » FORUM
» Dernek Haberleşme Grubu Üyeliği
   

 
ALIN SİZE MUTLULUĞUN RESMİ
Avın yapıldığı şehir : ...
Hava ve suyun durumu : Hafif rüzgarlı
Avda kalınan süre : 2,5 gün
Kullanılan ekipman : ...
Yakalanan avın tür ve boyutları: Turna, değişik boylarda


Alın Size Mutluluğun Resmi

Sevgili dostlar hikâyeyi aslında rapor başlığından görüldüğü

Mutluluğun resmini çizemem ama adamı mutlu eder birde fotoğrafını çekerim.

Mutlu başlayan, mutlu ve huzurlu devam eden ve aynı şekilde biten bir av organizasyonunun hikâyesi başlıyor.

Atilla abi ve Erhan’la uzun süredir bireysel olarak avlanma planları yaparken, günlerden bir gün Atilla abi yıllık izne ayrılacağını bir hafta boyunca istediğimiz gibi avlanabileceğimizi, hatta Karadeniz veya Toroslara gidebileceğimizi söyledi. Ufak bir düşünme ve işlerin ayarlanması için süre istedikten sonra Atilla abiye gidebileceğimi ilettim ama bir hafta uzun bir süreydi. Erhan’la durum değerlendirmesi yaptıktan sonra sıcakların etkisinden midir nedir yakın bir avlakta vakit geçirebileceğimize karar aldık. Sağ olsun Atilla abi kırmadı bizi, zaten başından beri bize bırakmıştı gidilecek yeri.

Kısalttığımız süreyi en iyi şekilde nasıl değerlendiririz diye bin bir plan yaparak başladık hafta içi hazırlıklara. Öyle ki Atilla abiye gittik birde römork aldık. Beklenen gün gelmişti ki Atilla abi sözleştiğimiz saatte beni almaya geldi, hemen malzemeleri yeni römorka yükledikten sonra alışveriş, malzeme, yakıt ikmali derken Erhan’a ulaşmamız akşam saat 10 u geçmişti. Sağ olsun her zamanki misafirperverliğiyle çayı demlemiş ve bizi bekliyordu.

Bir saat kadarda burada oyalandıktan sonra gece yarısına yakın vurduk kendimizi avlağın yoluna. Sohbet, muhabbet, alternatif program derken kafamda planladığım mekâna vardık. Kısa bir durum değerlendirmesinden sonra bizimkiler yeri beğendiler ve başladık yerleşmeye.


Kamp düzeni almadan üçümüzün bir arada av yapabilmesi maksadıyla hemen botumuzu hazır hale getirip, hiç uyumadan vurduk kendimizi suya. Her şey güzel gidiyordu, herkes uykusuz ama huzur içindeydi.


İlk günler yiyeceğimiz balıklar dışında yakala bırak şeklinde avlanacak olmanın rahatlığı içinde yakaladık, bıraktık, kaçırdık. Öğlene kadar avlandıktan sonra kamp düzeni almak için kıyıladık. Kamp düzeni alınıp gerekli gölgelikler ve hazırlıklar yapılarak akşam avı için koltuk üzeri kestirmeye ve dinlenmeye başlanıldı.

Kamp malzemelerimizin güvenliği için kampımızda birer kişi nöbetçi kalarak, sabah ve akşam avları yaptık. Maalesef ben nöbet tutamadım. Centilmenlik had safhadaydı.Ekip uyumlu, çalışkan ve iş bilir olunca her şey güzel oluyor. İlk gün akşamına yakalanan balıklardan iki tanesini temizleyip tavadaki yerlerine yerleştirdim. Atilla abinin semaver çayı ve Erhan’ın salata ve piyazı eşliğinde yedik balığımızı. Çok acıktığımızdan mıdır nedir bilmem bir başka geldi kokusu hem kızarırken, hem yerken.


Şansımıza hava çok güzel ve hafif rüzgârlıydı. Bu sefer hazırlıklı gitmiş, yanıma şort ve terliğimi de almıştım. Av aralarında suya girerek rahatladım ve dinlendim. Beni kampta nöbetçi bırakmadıkları için hararet yapmadan organizasyonu tamamlamam gerekiyordu.İkinci günde köfte harcı ve tuzotla terbiye edilmiş turna tavaları yedikten sonra, üçüncü gün için yarım gün av yapma ve öğleden sonra yola çıkma kararı aldık. Beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan iki gün olduğu için böyle ortak bir karar aldık sanırım. Hafta içi avlakta bir iki ziyaretçi dışında kalabalık olmadığı için çok rahattık, hatta sadece biz değil keklik ve tavşanlarda çok rahattı. Organizasyon boyunca keklik sesleri arasında yaptık avımızı.


Erhan yedi hepsini


Üçüncü gün öğleye Atilla abi ile avlandık. Balıklar bizi uğurlama telaşına düşmüş olmalılar ki yarım gün içinde kıtkada boş yerimiz kalmadı. Salınanlar, kaçırılanlar derken zaten bir önceki partide Erhan’la müthiş av yapmış olan ben, neredeyse bir senelik hasreti giderdim fazlasıyla.

Yazacak çok şey var, tadı damağımızda kalan bir organizasyon oldu fakat her şeyi yazıya dökemiyorum maalesef. Sanırım ekibin geri kalanı da bir şeyler yazmak ister. Eksiksiz şekilde, dört dörtlük bir organizasyona zemin hazırlayan Atilla abi ve Erhana çok teşekkür ederim. En kısa sürede bu organizasyonun tekrarı için elimden geleni yapacağım.

Unuttuğum atladığım bir şey varsa affola...Coşkun BOZALAN - 06 Ağustos 2010


Tarih: 31/07/2012
 

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığını düzenleyen kanun ve yönetmelikler çık...
Bu yazının devamını okuyun »
KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kızılırmak üzerindeki Altınkaya barajında b...
Bu yazının devamını okuyun »
DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri caizse samanlıkta iğne aramaya benzer.
Bu yazının devamını okuyun »
EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu konuda çok şanslıyım, her zaman eşimle be...
Bu yazının devamını okuyun »
URAL NEHRİNDE AV

Bu yazımda Ural Nehri’nden bahsedeceğim. Ural Dağları’nın eteklerinden uzanarak, binlerce kilometre yol alıp, ...
Bu yazının devamını okuyun »
TÜM KÖŞE YAZILARINI LİSTELE

Hava Durumu

Ay Durumu


Rastgele-Der Marşı

Site içerisinde online olan kullanıcılar (0 kişi)
Ana Sayfa | Derneğimiz Hakkında | Üyelik Formu | İletişim

Bu sayfalar, amatör olta balıkçılığını sevdirmek ve sürdürülebilir balık avcılığına
katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Sayfa içinde gördüğünüz aksaklıkları, sayfa@rastgele.org 'a bildiriniz.
ÜYELİK, SPONSORLUK,REKLAM VE HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN
DERNEK İLETİŞİM
rastgeleder@rastgele.org
Tüm Hakkı Saklıdır. 2008 RASTGELE-DER


Tasarım ve Programlama www.Hosthane.com