» üye girişi » sitemize üye olun
   
18 Şubat 2023 Cumartesi günü yapılan 10. olağan genel kurulumuz sonucunda yeni yönetim kurulumuz seçilmiştir. Eski yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, yeni yönetim kurulu üyelerimize başarılar dileriz....             
 
27 HAZİRAN PSİKOPAT TURNA AVI :)
Avın yapıldığı şehir : Kızılırmak
Hava ve suyun durumu : Güneşli açık-su oldukça dalgalı
Avda kalınan süre : 27.06.2009 5 saat
Kullanılan ekipman : Her türlü yapay yemler-Spin kamışlar
Yakalanan avın tür ve boyutları: 40-87 cm.arası Turnalarr

YAPILAN AVIN HİKAYESİ:

AVIN VİDEOSU:
..Hafta sonu Amasra organizasyonu yaklaşırken beni kaşıntı tutmuştu. Amasra balıktan daha çok daha turizm gezisi olacaktı. Oysa ben balık tutmak istiyordum.
Düşüncemi Tuncer'le paylaştım. O da benim gibi düşünüyor, hatta turna için söz verdiği daha önce turnaya hiç gitmemiş psikiyatri uzmanı doktor bir arkadaşı olduğunu, onuda götürüp götüremeyeceğimizi sordu. "Tabiki" diyince de plan belli olmuştu. Cumartesi öğlen buluşup akşama dönecektik.

Cuma akşamdan arabayı yükledim, Cumartesi saat 13:00 gibi buluşup düştük yola. Botun hazırlanması, karnımızı doyurma derken saat 15:00 gibi suya indik.

Boğazın son dönem verimsizliğini bildiğimden tam ters istikamete koylara yöneldim.

İlk balık benim oltaya asıldı, fakat 60-65 cm lik su üstüne çıkan bu güzelliği kalamamın azizliğine uğrayıp kaçırdım.

Ardından Dr.Faik geliyor dedi. 45 cm civarı aldığı bu balık bizide onu da çok mutlu etmişti.
Fakat balığı Kıtkaya takarken balığın Tuncer'in parmağını biraz kanatması hocayı korkutmuş, bizi ise kahkahalara boğmuştu.Tuncer ve ben çok güzel balıklar yakaladık.
Girdiğimiz bir koyda olan oldu hoca Tuncer'in verdiği küçük bir vobleri yüzdürürken bir anda Allah dedi. Biz direk ona baktık. Bu arada benim oltayada 50 cm lik bir balık atladı. Bota getirdim. Kafamı hocanın oltaya gelen balığa çevirdiğimde kendi balığım umrumda değildi.
Kalamamı açıp balığı bırakmamla kamerayı kapmam bir oldu. Çünkü gördüğüm 85-90 cm lik harika hırçın bir turnaydı. Balık sanırım kamışı tutanın kim olduğunu anlamış her türlü psikopatlığı yapıyordu.:-)))Bu arada bizim doktor "bunu bota almayalım, bu bizi ısırır" dediğinde Tuncer ve ben yarılmıştım. Hoca balığı kaçırmak için elinden geleni yapıyor, fakat balık yemin tamamını yuttuğu için kaçamıyordu (aceminin şansı gerçekten bol oluyordu )

Bu harika anlar tamamı video da var arkadaşlar. Tuncer gerekli yüklemeyi yaptığında sizlerinde çok güleceğine inanıyorum. Balığı bota aldığımızda ben tekrar oltama baktım. Benimki ne alemde diye. Fakat kaçmıştı inanın hiç üzülmedim. Çünkü hem çok keyifli vakit geçirmiş, hem de aynı anda oltamı tekrar savurmamla aynı ebatlarda bir balık daha almıştım.
Onuda kıtkaya takalım derken olan Tuncerin parmağına oldu. Hocamıza birşey anlatayım derken, konsantre bozukluğundan faydalanan büyük balığın ani bir hamlesi ile parmakta oldukça derin bir kesik oluştu.
Botun içinde hocamızın yaptığı kısa bir müdahale sonrası kan akışı durmuştu.

Ava tekrar devam edip çok güzel balıklar daha yakaladık. Artık hava kararmaya başlamış eve dönüş vakti gelmişti. Bu keyifli av için Tuncer ve Faik hocama çok teşekkür ederim.

Umut DEMİR 27.06.2009Tarih: 03/07/2009
 

Daha önce ilan edildiği üzere, 11 Şubat 2023 tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile 1...
yazının devamını oku »

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığı...
yazının devamını oku »

KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kız...
yazının devamını oku »

DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri c...
yazının devamını oku »

EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu k...
yazının devamını oku »

Tüm köşe yazıları

İstanbul Ankara İzmir

 

Site içerisinde online olan kullanıcılar (1 kişi)
Teoman Sanalan,
tarifler | hakkımızda | iletişim | basından haberler | balık ve kamp malzemesi | trofe | ilk yardım | linkler | rastgele-der ailesi