» üye girişi » sitemize üye olun
   
18 Şubat 2023 Cumartesi günü yapılan 10. olağan genel kurulumuz sonucunda yeni yönetim kurulumuz seçilmiştir. Eski yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, yeni yönetim kurulu üyelerimize başarılar dileriz....             
 
ALIN SİZE MUTLULUĞUN RESMİ
Avın yapıldığı şehir : ...
Hava ve suyun durumu : Hafif rüzgarlı
Avda kalınan süre : 2,5 gün
Kullanılan ekipman : ...
Yakalanan avın tür ve boyutları: Turna, değişik boylarda


Alın Size Mutluluğun Resmi

Sevgili dostlar hikâyeyi aslında rapor başlığından görüldüğü

Mutluluğun resmini çizemem ama adamı mutlu eder birde fotoğrafını çekerim.

Mutlu başlayan, mutlu ve huzurlu devam eden ve aynı şekilde biten bir av organizasyonunun hikâyesi başlıyor.

Atilla abi ve Erhan’la uzun süredir bireysel olarak avlanma planları yaparken, günlerden bir gün Atilla abi yıllık izne ayrılacağını bir hafta boyunca istediğimiz gibi avlanabileceğimizi, hatta Karadeniz veya Toroslara gidebileceğimizi söyledi. Ufak bir düşünme ve işlerin ayarlanması için süre istedikten sonra Atilla abiye gidebileceğimi ilettim ama bir hafta uzun bir süreydi. Erhan’la durum değerlendirmesi yaptıktan sonra sıcakların etkisinden midir nedir yakın bir avlakta vakit geçirebileceğimize karar aldık. Sağ olsun Atilla abi kırmadı bizi, zaten başından beri bize bırakmıştı gidilecek yeri.

Kısalttığımız süreyi en iyi şekilde nasıl değerlendiririz diye bin bir plan yaparak başladık hafta içi hazırlıklara. Öyle ki Atilla abiye gittik birde römork aldık. Beklenen gün gelmişti ki Atilla abi sözleştiğimiz saatte beni almaya geldi, hemen malzemeleri yeni römorka yükledikten sonra alışveriş, malzeme, yakıt ikmali derken Erhan’a ulaşmamız akşam saat 10 u geçmişti. Sağ olsun her zamanki misafirperverliğiyle çayı demlemiş ve bizi bekliyordu.

Bir saat kadarda burada oyalandıktan sonra gece yarısına yakın vurduk kendimizi avlağın yoluna. Sohbet, muhabbet, alternatif program derken kafamda planladığım mekâna vardık. Kısa bir durum değerlendirmesinden sonra bizimkiler yeri beğendiler ve başladık yerleşmeye.


Kamp düzeni almadan üçümüzün bir arada av yapabilmesi maksadıyla hemen botumuzu hazır hale getirip, hiç uyumadan vurduk kendimizi suya. Her şey güzel gidiyordu, herkes uykusuz ama huzur içindeydi.


İlk günler yiyeceğimiz balıklar dışında yakala bırak şeklinde avlanacak olmanın rahatlığı içinde yakaladık, bıraktık, kaçırdık. Öğlene kadar avlandıktan sonra kamp düzeni almak için kıyıladık. Kamp düzeni alınıp gerekli gölgelikler ve hazırlıklar yapılarak akşam avı için koltuk üzeri kestirmeye ve dinlenmeye başlanıldı.

Kamp malzemelerimizin güvenliği için kampımızda birer kişi nöbetçi kalarak, sabah ve akşam avları yaptık. Maalesef ben nöbet tutamadım. Centilmenlik had safhadaydı.Ekip uyumlu, çalışkan ve iş bilir olunca her şey güzel oluyor. İlk gün akşamına yakalanan balıklardan iki tanesini temizleyip tavadaki yerlerine yerleştirdim. Atilla abinin semaver çayı ve Erhan’ın salata ve piyazı eşliğinde yedik balığımızı. Çok acıktığımızdan mıdır nedir bilmem bir başka geldi kokusu hem kızarırken, hem yerken.


Şansımıza hava çok güzel ve hafif rüzgârlıydı. Bu sefer hazırlıklı gitmiş, yanıma şort ve terliğimi de almıştım. Av aralarında suya girerek rahatladım ve dinlendim. Beni kampta nöbetçi bırakmadıkları için hararet yapmadan organizasyonu tamamlamam gerekiyordu.İkinci günde köfte harcı ve tuzotla terbiye edilmiş turna tavaları yedikten sonra, üçüncü gün için yarım gün av yapma ve öğleden sonra yola çıkma kararı aldık. Beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan iki gün olduğu için böyle ortak bir karar aldık sanırım. Hafta içi avlakta bir iki ziyaretçi dışında kalabalık olmadığı için çok rahattık, hatta sadece biz değil keklik ve tavşanlarda çok rahattı. Organizasyon boyunca keklik sesleri arasında yaptık avımızı.


Erhan yedi hepsini


Üçüncü gün öğleye Atilla abi ile avlandık. Balıklar bizi uğurlama telaşına düşmüş olmalılar ki yarım gün içinde kıtkada boş yerimiz kalmadı. Salınanlar, kaçırılanlar derken zaten bir önceki partide Erhan’la müthiş av yapmış olan ben, neredeyse bir senelik hasreti giderdim fazlasıyla.

Yazacak çok şey var, tadı damağımızda kalan bir organizasyon oldu fakat her şeyi yazıya dökemiyorum maalesef. Sanırım ekibin geri kalanı da bir şeyler yazmak ister. Eksiksiz şekilde, dört dörtlük bir organizasyona zemin hazırlayan Atilla abi ve Erhana çok teşekkür ederim. En kısa sürede bu organizasyonun tekrarı için elimden geleni yapacağım.

Unuttuğum atladığım bir şey varsa affola...Coşkun BOZALAN - 06 Ağustos 2010


Tarih: 31/07/2012
 

Daha önce ilan edildiği üzere, 11 Şubat 2023 tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile 1...
yazının devamını oku »

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığı...
yazının devamını oku »

KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kız...
yazının devamını oku »

DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri c...
yazının devamını oku »

EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu k...
yazının devamını oku »

Tüm köşe yazıları

İstanbul Ankara İzmir

 

Site içerisinde online olan kullanıcılar (1 kişi)
Teoman Sanalan,
tarifler | hakkımızda | iletişim | basından haberler | balık ve kamp malzemesi | trofe | ilk yardım | linkler | rastgele-der ailesi