» üye girişi » sitemize üye olun
   
18 Şubat 2023 Cumartesi günü yapılan 10. olağan genel kurulumuz sonucunda yeni yönetim kurulumuz seçilmiştir. Eski yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, yeni yönetim kurulu üyelerimize başarılar dileriz....             
 
FLY KARDEŞLİĞİ VE ALABLIK RÜZGÂRLARI
Avın yapıldığı şehir :
Hava ve suyun durumu :
Avda kalınan süre :
Kullanılan ekipman :
Yakalanan avın tür ve boyutları: Doğal alabalık, gökkuşağı alablık

Sevgili dostlar havaların ısınmasıyla av maceralarının yerini tatil maceraları alacak gibi. Alabalık avcısı sevgili dostumuz Nedim İNAL kardeşimizle tayininin çıkmasından önce yaptığımız son maceramızı sizlerle paylaşmak istiyorum.Aslında daha önce paylaşabilirdim fakat Nedim’in tayinin çıkmasıyla ona bir nostalji yaşatmak amacıyla biraz beklemek istedim. Bu seferki maceramızda sevgili Coşkun da bizlerle birlikteydi.

Koca 1 günü farklı 2 avlakta doyasıya yaşamanın bu sefer tam tadına vardık diyebilirim. İlk avlak maceramız FLY kardeşliği ile başladı, öğlen saatlerine kadar sadece doğal alabalık avı yaptık, yakalayıp bıraktığımız alabalığın sayısını hatırlamıyorum. Tam bir böcek fırtınası olmasa da çevredeki PLECOPTERA (Taş Böceği)’nin bolluğu bize verimli bir av yaşattı. Ben ağırlıklı olarak Nimf çalıştım. Coşkun ve Nedim Elk Hair caddisleriyle bir hayli yakala ve bırakın tadına vardılar.

Günün en önemli anı Sevgili Nedim’in flyına atlayan bir devle mücadelesi idi. Kendini suyun bir sağına bir soluna atan alabalığı yaklaştırmak sevgili Nedimi bir hayli yormuştu, en sonunda benden yardım istedi el yordamıyla kıyıya kadar getirdiğimiz yaklaşık 50 cm.lik alabalık benim anlık bir hatam sonucu leaderi patlatarak derinlerde kendisini kaybettirmişti, her ikimizde birbirimize baka kaldık. Nedim “olsun be abi onunla mücadele ettim ya o bana yeter” diyordu fakat ben kendimi bu konuda galiba hiç affetmeyeceğim. Neyse ki ileriki düzlükte kaçan kadar olmasa da yaklaşık 30 cm.lik bir alayı sorunsuz yakalayıp eline aldığında tüm neşesi yerine gelmişti.Video çekimi eşliğinde suya geri dönen alabalığın ardından ona saygı duyarcasına hoşça kal demek bizler için bir onurdu. Öğle saatlerinde artık yiyecek balıkta yakalayalım diyerek avlağımızı değiştirmeye karar verdik. Gideceğimiz merada, bir hayli büyümüş artık nerdeyse o kaynağın doğal alabalığı olmuş Gökkuşaklarının peşine gidecektik. Bu sefer Coşkun eline spin kamışını almıştı belli ki artık show zamanıydı bir müddet daha Nedimle ben fly la devam ettik bu arada Coşkun Gökkuşakları ile çantasını doldurmuştu. Flyla verim alamayacağımızı anlayarak bizde spin takıma dönmüştük artık.Avlak üzerinde hakikaten Nedim’in dediği gibi doğal alabalık güzelliğine nerdeyse yaklaşmış çok güzel formlara bürünmüş Gökkuşakları yakaladık. Akşam saatlerine kadar süren av sonunda dere kenarında güzel bir yere konuşlanarak bölgenin meşhur yemeği közde alabalığın tadına bakma zamanı artık gelmişti.Sevgili Nedimin aşçılığında bu lezzetinde tadına vardıktan sonra hazırlıklarımızı tamamlayarak dereye ve alabalıklara elveda diyerek avımızı sonlandırdık.
Her zamanki gibi bizi eşsiz bir güzellikte ve keyifte ağırlayan sevgili dostumuz Nedim’e buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca sevgili Coşkun’a 24 saate sığdırdığımız bu macerada bana eşlik ederek yol ve av arkadaşlığı yaptığı içinde sonsuz teşekkürler.


M. Hakan BAŞAR - 08 Temmuz 2010

Tarih: 25/11/2010
 

Daha önce ilan edildiği üzere, 11 Şubat 2023 tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile 1...
yazının devamını oku »

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığı...
yazının devamını oku »

KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kız...
yazının devamını oku »

DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri c...
yazının devamını oku »

EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu k...
yazının devamını oku »

Tüm köşe yazıları

İstanbul Ankara İzmir

 

Site içerisinde online olan kullanıcılar (1 kişi)
Teoman Sanalan,
tarifler | hakkımızda | iletişim | basından haberler | balık ve kamp malzemesi | trofe | ilk yardım | linkler | rastgele-der ailesi