» üye girişi » FORUM
» Dernek Haberleşme Grubu Üyeliği
   

 
27 HAZİRAN PSİKOPAT TURNA AVI :)
Avın yapıldığı şehir : Kızılırmak
Hava ve suyun durumu : Güneşli açık-su oldukça dalgalı
Avda kalınan süre : 27.06.2009 5 saat
Kullanılan ekipman : Her türlü yapay yemler-Spin kamışlar
Yakalanan avın tür ve boyutları: 40-87 cm.arası Turnalarr

YAPILAN AVIN HİKAYESİ:

AVIN VİDEOSU:
..Hafta sonu Amasra organizasyonu yaklaşırken beni kaşıntı tutmuştu. Amasra balıktan daha çok daha turizm gezisi olacaktı. Oysa ben balık tutmak istiyordum.
Düşüncemi Tuncer'le paylaştım. O da benim gibi düşünüyor, hatta turna için söz verdiği daha önce turnaya hiç gitmemiş psikiyatri uzmanı doktor bir arkadaşı olduğunu, onuda götürüp götüremeyeceğimizi sordu. "Tabiki" diyince de plan belli olmuştu. Cumartesi öğlen buluşup akşama dönecektik.

Cuma akşamdan arabayı yükledim, Cumartesi saat 13:00 gibi buluşup düştük yola. Botun hazırlanması, karnımızı doyurma derken saat 15:00 gibi suya indik.

Boğazın son dönem verimsizliğini bildiğimden tam ters istikamete koylara yöneldim.

İlk balık benim oltaya asıldı, fakat 60-65 cm lik su üstüne çıkan bu güzelliği kalamamın azizliğine uğrayıp kaçırdım.

Ardından Dr.Faik geliyor dedi. 45 cm civarı aldığı bu balık bizide onu da çok mutlu etmişti.
Fakat balığı Kıtkaya takarken balığın Tuncer'in parmağını biraz kanatması hocayı korkutmuş, bizi ise kahkahalara boğmuştu.Tuncer ve ben çok güzel balıklar yakaladık.
Girdiğimiz bir koyda olan oldu hoca Tuncer'in verdiği küçük bir vobleri yüzdürürken bir anda Allah dedi. Biz direk ona baktık. Bu arada benim oltayada 50 cm lik bir balık atladı. Bota getirdim. Kafamı hocanın oltaya gelen balığa çevirdiğimde kendi balığım umrumda değildi.
Kalamamı açıp balığı bırakmamla kamerayı kapmam bir oldu. Çünkü gördüğüm 85-90 cm lik harika hırçın bir turnaydı. Balık sanırım kamışı tutanın kim olduğunu anlamış her türlü psikopatlığı yapıyordu.:-)))Bu arada bizim doktor "bunu bota almayalım, bu bizi ısırır" dediğinde Tuncer ve ben yarılmıştım. Hoca balığı kaçırmak için elinden geleni yapıyor, fakat balık yemin tamamını yuttuğu için kaçamıyordu (aceminin şansı gerçekten bol oluyordu )

Bu harika anlar tamamı video da var arkadaşlar. Tuncer gerekli yüklemeyi yaptığında sizlerinde çok güleceğine inanıyorum. Balığı bota aldığımızda ben tekrar oltama baktım. Benimki ne alemde diye. Fakat kaçmıştı inanın hiç üzülmedim. Çünkü hem çok keyifli vakit geçirmiş, hem de aynı anda oltamı tekrar savurmamla aynı ebatlarda bir balık daha almıştım.
Onuda kıtkaya takalım derken olan Tuncerin parmağına oldu. Hocamıza birşey anlatayım derken, konsantre bozukluğundan faydalanan büyük balığın ani bir hamlesi ile parmakta oldukça derin bir kesik oluştu.
Botun içinde hocamızın yaptığı kısa bir müdahale sonrası kan akışı durmuştu.

Ava tekrar devam edip çok güzel balıklar daha yakaladık. Artık hava kararmaya başlamış eve dönüş vakti gelmişti. Bu keyifli av için Tuncer ve Faik hocama çok teşekkür ederim.

Umut DEMİR 27.06.2009Tarih: 03/07/2009
 

RASTGELE-DER'İN KURULDUĞU 2002 YILINDAN BU YANA AMATÖR BALIKÇILIK İLE İLGİLİ MEVZUATTA NELERİN DEĞİŞİMİNİ, GELİŞİMİNİ SAĞLAYABİLDİK?
Bilindiği üzere Derneğimiz RASTGELE-DER'in Tüzüğünün amaç maddesinde yer alan "amatör balık avcılığını düzenleyen kanun ve yönetmelikler çık...
Bu yazının devamını okuyun »
KENE Mİ TEHLİKELİ, YOKSA ÇENE Mİ?
Her sene bir kere, nadiren iki kere fırsat bulduğumuz bir maceramız var. Bu macera 3-4 günlüğüne Kızılırmak üzerindeki Altınkaya barajında b...
Bu yazının devamını okuyun »
DOSTLARLA AVLANMAK
Dostluk kavramı herkes gibi benim için de çok değerli bir kavramdır. Bu zamanda dost bulmak tabiri caizse samanlıkta iğne aramaya benzer.
Bu yazının devamını okuyun »
EŞİM NASIL BALIKÇI OLDU?

Çoğu erkek eşi balık avına çıkmadığı için bu güzel zevkten mahrum kalıyor.Ben bu konuda çok şanslıyım, her zaman eşimle be...
Bu yazının devamını okuyun »
URAL NEHRİNDE AV

Bu yazımda Ural Nehri’nden bahsedeceğim. Ural Dağları’nın eteklerinden uzanarak, binlerce kilometre yol alıp, ...
Bu yazının devamını okuyun »
TÜM KÖŞE YAZILARINI LİSTELE

Hava Durumu

Ay Durumu


Rastgele-Der Marşı

Site içerisinde online olan kullanıcılar (0 kişi)
Ana Sayfa | Derneğimiz Hakkında | Üyelik Formu | İletişim

Bu sayfalar, amatör olta balıkçılığını sevdirmek ve sürdürülebilir balık avcılığına
katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Sayfa içinde gördüğünüz aksaklıkları, sayfa@rastgele.org 'a bildiriniz.
ÜYELİK, SPONSORLUK,REKLAM VE HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN
DERNEK İLETİŞİM
rastgeleder@rastgele.org
Tüm Hakkı Saklıdır. 2008 RASTGELE-DER


Tasarım ve Programlama www.Hosthane.com