Gönderen Konu: Tigris Trout - The Trout of Eden  (Okunma sayısı 20256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay UYANIK

• Tuncay UYANIK
  • Rastgele-Der Üyesi
  • ben ile mutluluk olmaz, biz olmak lazım
    • Kişisel web sitem
Ynt: Tigris Trout - The Trout of Eden
« Yanıtla #15 : 04 Aralık 2008 - Perşembe, 18:34:24 »
Tuncay, tarayanlar onların kitabının bir yerde de reklamının yapıldığını da görecektir.

Aşağıdaki resim gibi benim yolladığım da sadece bir resim.

Tarık ağbey bu sene başında ya da geçen sene netten buldum, çok aradım çok  ;D. 1 hafta önce tekrar aradığımda 30 dakika uğraştım bulamadım :).
Ben ile mutluluk olmaz, Biz olmak lazım
Bir tutku bizi bir araya getirdi. Birlikte yol almanın keyfini yaşıyoruz.
www.rastgele.org
Rastgelsin
Tuncay UYANIK

Çevrimdışı M.Hakan Başar

• M.Hakan BAŞAR
  • Üye
  • *
  • SADECE AMATÖRÜM
« Yanıtla #16 : 04 Aralık 2008 - Perşembe, 20:54:28 »
Arkadaşlar konu alabalıktan hazır açılmışken bizdeki bir güzelliği de burada paylaşmak istedim. Biryerlerden bulduğum bir resim. Gerçekten de çok güzel bir birey bence.

Ve insanlık namına bu güzelliği gören, duyan varsa bana haber versin  flowers::
Burak aşağıdaki yakışıklıda gösterdiğin yakışıklı ile aynı formda gibi ne dersin...Aynı balıksa Kuzeyde var :))
Sadece Amatörüm..

Çevrimdışı Tuncay UYANIK

• Tuncay UYANIK
  • Rastgele-Der Üyesi
  • ben ile mutluluk olmaz, biz olmak lazım
    • Kişisel web sitem
« Yanıtla #17 : 04 Aralık 2008 - Perşembe, 22:16:24 »
Tarık ağbey benim netten bulup gönderdiğimin resmin telif hakları ihlaline girebileceği düşünülüyorsa hemen silebilirim ya da yönetim olarak sizler hemen silebilirsiniz resmi.
Ben ile mutluluk olmaz, Biz olmak lazım
Bir tutku bizi bir araya getirdi. Birlikte yol almanın keyfini yaşıyoruz.
www.rastgele.org
Rastgelsin
Tuncay UYANIK

Çevrimdışı Burak Kalaç

• Burak KALAÇ
  • Dernek Yönetim
« Yanıtla #18 : 04 Aralık 2008 - Perşembe, 22:45:22 »
Hakan aynı meralarda balık kovalıyoruz anlaşılan. Bilirim bu resmi ama tahminim  bu erkek bir deniz alası. Hiç yakından görme imkanım olmadı ama, dediğim gibi tahmin. Benim gönderdiğim resim ise daha iç bölgelerden , erzurumdan gibi  ;)

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak

Çevrimdışı M.Hakan Başar

• M.Hakan BAŞAR
  • Üye
  • *
  • SADECE AMATÖRÜM
« Yanıtla #19 : 04 Aralık 2008 - Perşembe, 23:01:46 »
Senin resmide ben daha önce görmüş gibiyim...Erzurum olduğunu biliyorum... Dediğin gibi yakından görmek gerekir...Hele sezon açılsın bakalım nisan ola hayrola  ::)
Sadece Amatörüm..

Çevrimdışı Sinan Işıldak

• Rastgele-Der Üyesi
« Yanıtla #20 : 05 Aralık 2008 - Cuma, 09:57:15 »
Arkadaşlar selam,umarım çok geç olmadan güven içinde bu alalarla buluşuruz.Tigris ayrı bir tür olarak tanımlanmış alabalık değil.Tigris(DİCLE) bölge olarak kastedilmekte.Erzurum doğru adres, su ürünleri resimdeki balığı üretmekte.Balık gölü alabalığı atlas dergisi nisan 96 sayısında dikkatli gözlerden kaçmayacaktır,abant alasıyla eşgali neredeyse aynı.Becerebilseydim deniz alası fotoğrafı göndermek isterdim.Herkese gönlündeki alabalığın rastgelmesini dilerim.

Çevrimdışı ercanguven

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 07 Aralık 2008 - Pazar, 14:53:05 »
Derin bir konu
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2008 - Pazar, 15:14:17 Gönderen: ercanguven »
Ercan güven

Oral ATAK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 08 Aralık 2008 - Pazartesi, 04:21:04 »

Çevrimdışı MELMER

• Melih MERCAN
  • Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 22 Aralık 2008 - Pazartesi, 15:02:26 »
 tigris uzun uzun tartışılmış formumuzda,devamı ve ekleri aşağıdaki linkde sürüyor.
http://www.anatoliafishing.org/forum/index.php?topic=2234.0
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2008 - Pazartesi, 15:42:30 Gönderen: MELMER »
-------------------------------------------------
sürdürülebilir yaban hayatı için varım.

http://melihmercan.azbuz.com/index.jsp

Çevrimdışı Burak Kalaç

• Burak KALAÇ
  • Dernek Yönetim
« Yanıtla #24 : 22 Aralık 2008 - Pazartesi, 18:13:32 »
Sevgili Hakan,

Bu konuda hatırlarsan resimdeki balığın deniz alası olması gerektiğini belirtmiştim ama sonrası da tereddüte düşmüştüm. Ben de konuyu bir uzamanına ( emin ol ki Türkiyede sayılı uzmanlardan ) danıştım ve (anladım ki........ ben bu hayvanı gözünden tanıyorum ;))aşağıdaki cevabı aldım.

"Öncelikle fotoğraf üzerindeki yormlaımı yapabilmem için bu fotoğrafın hangi kaynaktan/akarsudan çekilmiş olduğunu bilmek lazım. Sanırım ülkemizdn bir örnek...

Eğer Karadeniz akarsularının/doğu herhangi birinden se bu balık/fotoğraf bu yüzde yüz Deniz alabalığı (Salmo trutta labrax)'ın dere ekotipine ait bir birey olduğu kesinlikle doğrudur. Yani Deniz alabalıklarının (Karadeniz alabalığı Salmo trutta labrax)'ın denize dönmeyen, akarsuda tüm ayaşam deverelerini tamamlayan bir birey."

Yanlış bilgilendirmemiş olduğuma da bu vesileyle sevindim.

Bilgine....

Hakan aynı meralarda balık kovalıyoruz anlaşılan. Bilirim bu resmi ama tahminim  bu erkek bir deniz alası. Hiç yakından görme imkanım olmadı ama, dediğim gibi tahmin. Benim gönderdiğim resim ise daha iç bölgelerden , erzurumdan gibi  ;)

Arkadaşlar konu alabalıktan hazır açılmışken bizdeki bir güzelliği de burada paylaşmak istedim. Biryerlerden bulduğum bir resim. Gerçekten de çok güzel bir birey bence.

Burak aşağıdaki yakışıklıda gösterdiğin yakışıklı ile aynı formda gibi ne dersin...Aynı balıksa Kuzeyde var :))
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak

Oral ATAK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 27 Aralık 2008 - Cumartesi, 23:53:58 »
("emin ol ki Türkiyede sayılı uzmanlardan ")

Kim, merak ettim?

Sevgili Hakan,

Bu konuda hatırlarsan resimdeki balığın deniz alası olması gerektiğini belirtmiştim ama sonrası da tereddüte düşmüştüm. Ben de konuyu bir uzamanına ( emin ol ki Türkiyede sayılı uzmanlardan ) danıştım ve (anladım ki........ ben bu hayvanı gözünden tanıyorum ;))aşağıdaki cevabı aldım.

"Öncelikle fotoğraf üzerindeki yormlaımı yapabilmem için bu fotoğrafın hangi kaynaktan/akarsudan çekilmiş olduğunu bilmek lazım. Sanırım ülkemizdn bir örnek...

Eğer Karadeniz akarsularının/doğu herhangi birinden se bu balık/fotoğraf bu yüzde yüz Deniz alabalığı (Salmo trutta labrax)'ın dere ekotipine ait bir birey olduğu kesinlikle doğrudur. Yani Deniz alabalıklarının (Karadeniz alabalığı Salmo trutta labrax)'ın denize dönmeyen, akarsuda tüm ayaşam deverelerini tamamlayan bir birey."

Yanlış bilgilendirmemiş olduğuma da bu vesileyle sevindim.

Bilgine....