Gönderen Konu: Su ürünleri konusunda 43 şube müdürlüğü kurulacak  (Okunma sayısı 3515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tarık Ersal

 • Tarık ERSAL
 • Rastgele-Der Üyesi
 • *****
 • Kayıt Tarihi: Eyl 2008
 • İleti: 2.350
 • Cinsiyet: Bay
Su ürünleri konusunda 43 şube müdürlüğü kurulacak
« : 27 Ağustos 2014 - Çarşamba, 12:26:38 »
Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/su-urunleri-konusunda-43-sube-mudurlugu-kurulacak-haber-57291.htm

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatı bünyesinde 43 ilde su ürünleri konusunda şube müdürlüğü kurulacak.
Su Ürünleri konusunda 43 Şube Müdürlüğü kurulacak,  Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazetenin dünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van, Zonguldak, Bartın, Yalova ve Düzce'de su ürünleri konusunda şube müdürlükleri oluşturulacak.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye'de su kaynaklarından avcılık ve yetiştiricilik yoluyla yılda ortalama 600-700 bin ton su ürünleri elde edildiği, ülkede önemli bir balıkçılık filosu bulunduğu belirtildi. Türkiye'de su ürünleri avcılığı yapan 19 bin 699 balıkçı gemisi, yetiştiricilik faaliyetlerinde kullanılan 2 bin 353 tesis bulunduğu belirtilen açıklamada, her geçen gün artan su ürünleri ihracatının 2013'te miktar olarak 100 bin tona, değer olarak 550 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

Balıkçılık ve su ürünlerinin yapısı ve özelliği itibariyle diğer tarımsal faaliyetlerden farklılık arz ettiği, farklı görevlerin aynı şube müdürlüğü tarafından yürütülmesi nedeniyle şikayetlerin arttığı ifade edilen açıklamada, sektörün talepleri ve denetimlerde etkinliğin arttırılması için taşra birimlerinde müstakil şube müdürlüklerinin kurulması kararı alındığı bildirildi.

Açıklamada, şube müdürlüğü kurulacak 43 ilin belirlenmesinde ilin su ürünleri potansiyeli, balıkçı gemisi, kontrol gemisi, yetiştiricilik işletme sayıları, üretim miktarları ve büyükşehir olması gibi kıstasların göz önünde bulundurulduğu kaydedildi.

---------------------------------------------

Sevgili arkadaşlar,

Karar Resmi Gazetede 26 Ağustos 2014  Salı günü 29100 sayı ile (kopyası ekte) yayınlanmış durumdadır.
Düne kadar Hayvan Sağlığı başlığı altında ele alınan ve çoğunluğu yetkin olmayan personelce sürdürülen edilen Su Ürünleri Faaliyetleri için 43 ilde oluşturulacak şube müdürlüklerinin olabildiğince yetkin elemanlar ile donatılması, sorumlu olunan alanlarda etkin olması dileğimdir.

Su ürünlerimize, yaşam alanlarına ve tüm balıkçılara hayırlı olsun.

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2014 - Çarşamba, 12:28:15 Gönderen: Tarık Ersal »


Tarık ERSAL 
1961 - ANKARA - B Rh+


"MEVZUBAHİS VATAN İSE, GERİSİ TEFERRUATTIR."

Çevrimdışı Teoman Sanalan

 • Dernek Yönetim
 • *****
 • Kayıt Tarihi: Eyl 2008
 • İleti: 425
 • Cinsiyet: Bay
  • A.Teoman SANALAN
Ynt: Su ürünleri konusunda 43 şube müdürlüğü kurulacak
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2014 - Perşembe, 16:18:13 »
Biz BSGM'yi ziyaret ettiğimiz ya da çeşitli vesilelerle görüştüğümüzde, hep yapılanma ihtiyacından sözetmişlerdi. Kurumsal yapının görevlerin yapılmasında verimi artıracak şekilde olması iyi birşey. Ama bence şube eklemek çıkarmak, adını değiştirmek, daha iyi sonuçlar elde etmeye yetmiyor. Teşkilatta konunun ve görevin bilincine varmak ve bu doğrultuda bilgi ışığında çalışma yapmak mantalitesinin de oturması gerek.