Gönderen Konu: Korsan Amatör Balıkçı diye bir tanım olamaz.  (Okunma sayısı 4583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemliman

  • Cem LİMAN
  • Rastgele-Der Üyesi
  • *****
  • Kayıt Tarihi: Eyl 2008
  • İleti: 300
  • Cinsiyet: Bay
    • Kalamar Avcısı
Korsan Amatör Balıkçı diye bir tanım olamaz.
« : 25 Nisan 2013 - Perşembe, 09:03:01 »
 Balığını satan kişi amatör balıkçı olarak tanımlanamaz. Korsan Amatör balıkçı olarak bile tanımlanamaz, ticari balıkçının hakkını gasp eden biri başına ne ek getirilir ise getirilsin amatör balıkçı olarak anılamaz. Tabi bir de ikinci bir kısım var, bunu satın alan işletme nasıl kayıt altına aldı.

http://www.pendikhaber.com.tr/antalya/akdeniz-bereketi-h36709.html
Antalya’nın Alanya ilçesinde tekneyle açıldığı denizde 25 kilogram ağırlığında köpek dişli lagos balığı tutan amatör balıkçı, avladığı balıkla birlikte kendisine malzemeleri satan işyeri sahibine giderek teşekkür etti.
Dün sabah saatlerinde Osman Aktitiz’in işletme müdürlüğünü yaptığı Akdeniz Av Galerisi dükkanına gelen Yüksel Tarhan, tekneyle balığa çıkacağını ve bunun için sağlam malzemelere ihtiyacı olduğunu söyledi. Gerekli malzemeleri alan Tarhan, tekneyle açıldığı Akdeniz’de 25 kilogram ağırlığında köpek dişli lagos adı verilen ve yöresel adı ise beyaz pörtlek olan balığı yakaladı.

Şaşkınlığını gizleyemeyen Yüksel Tarhan, kıyıya çıkar çıkmaz ilk iş olarak kendisine malzemeleri satan Osman Aktitiz’i ziyaret etti. Aktitiz’le birlikte objektiflere poz veren Yüksel Tarhan, "4 yıldır amatör olarak balıkçılıkla uğraşıyorum. Buradan malzemeleri aldıktan sonra denize açıldım ve bu kocaman balığı yakaladım. Mutluluğumu paylaşmak adına Osman arkadaşımı ziyarete geldim" dedi.

Dükkan önünden geçen bir restoran işletmecisi ise Yüksel Tarhan’dan balığı kilosu 30 liradan satın aldı.