Forum Kuralları ve Yasal Düzenlemeler > Yasal Düzenlemeler

Neymiş? Eksik olan kanun ve sirküler değil Uygulamaymış - İşte ispatı

(1/3) > >>

Mehmet Akyürek:

1991 den bir haber... Çinekop'ta minimum boy 20 cm..    22 senede ne kadar işe yaradı acaba? uygulansaydı elbette işe yarardı ama temel sorunumuz hep aynı - UYGULAMA!!!

Teoman Sanalan:
kural yazmakla iş olmayacağını anlatamadık şu devlete (içindfe bile anlatamıyorduk). Yazdığınızı uygulayamıyorsunuz dedik
"Ne yapalım realite" dediler.

"O zaman bari oltacıya boşuna binbir türlü yasak koyarak bunaltmayın. Yasağa tek uyan biziz, siz olmasanız da biz sürdürülebilir balıkçılık ilkelerine uyacağız bari bizi sıkıştırıp bohçacıların önünü açmayın" dedik dinletemedik.

Diyecek birşey yok. kültür değişmeden sonuç değişmez.

oktayaydıner:

--- Alıntı yapılan: Mehmet Akyürek - 02 Nisan 2013 - Salı, 20:08:09 ---1991 den bir haber... Çinekop'ta minimum boy 20 cm..    22 senede ne kadar işe yaradı acaba? uygulansaydı elbette işe yarardı ama temel sorunumuz hep aynı - UYGULAMA!!!--- Alıntı sonu ---

Mehmet, senin de yazdığın gibi temel sorunumuz hep aynı..Kural yaz ama UYGULA-MA!

Oktay

Bahadır Can:

--- Alıntı yapılan: oktayaydıner - 03 Nisan 2013 - Çarşamba, 12:27:31 ---Mehmet, senin de yazdığın gibi temel sorunumuz hep aynı..Kural yaz ama UYGULA-MA!

Oktay

--- Alıntı sonu ---
Ağır Tahrik var AĞIR...

Teoman Sanalan:
Türkiye'de amatör olta balıkçısı belgesi ilk ne zaman uygulanmaya başladı hatırlayan olan var mı? Ya da pratikta uygulanmasa bile sirkülerle gündeme geldi? Ben Erzincan'da 1998'de aldığımda belgemin numarası 1 idi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git