Gönderen Konu: SAZANINI DA, HABERİNİ DE AL GİT !  (Okunma sayısı 10478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Akyürek

 • Mehmet AKYUREK
 • Rastgele-Der Üyesi
 • *****
 • Kayıt Tarihi: Eyl 2008
 • İleti: 1.308
 • Cinsiyet: Bay
Ynt: SAZANINI DA, HABERİNİ DE AL GİT !
« Yanıtla #15 : 25 Eylül 2012 - Salı, 11:34:45 »
ACABA NELER OLDU DA BU GÜNE GELİNDİ?

Bilindiği üzere 2008 ve 2009 yıllarında kural dışı avların pervasızca yayınlanması nedeniyle YABAN'ı alabildiğine eleştirenlerdendim.
Şu anda ne yazık ki kapanmış durumda olan Dernekler Dayanışma Platformunun 18.04.2009 tarihinde RASTGELE-DER, KAMADER, SAMADER, OLTACILARDER, USOBDER ve ASOBDER derneklerinin katılımı ile Ankara'da gerçekleşen toplantısının gündem maddelerinden biri ve ilki YABAN TV idi.
BKZ: http://www.rastgele.org/index.php?mod=menu&t=233 DERNEKLER DAYANIŞMA GRUBUN 1. TOPLANTISI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Alınan karar;
Yaban TV de yayınlanan (özellikle Sizin Avlarınız isimli programda) balık avları görüntülerinde Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ hükümlerine açıkça aykırı unsurların olduğu görülmektedir. Bu görüntülerin halkı açıkça yanlış bilgilendirdiği ve yasalmış gibi algılatılarak suç işlemeye teşvik ettiği tartışılmazdır.

01 Haziran 2009 tarihine kadar Yaban TV yayınları Dernekler Dayanışma Platformu üyeleri tarafından takip edilmeye devam edilecektir. 01 Haziran 2009 tarihinden sonra da bu tür görüntülerin yayınlanmasına devam edilmesi halinde RTÜK e suç duyurusunda bulunulması kararlaştırılmıştır. Ayrıca Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ hükümlerine aykırı görüntüler hakkında da Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğüne ve cezai işlemlerin başlaması için savcılığa suç duyurusunda bulunulması kararlaştırılmıştır.


Daha sonra herkezin malumu olan o hantal yapımız nedeniyle bu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda bir hamle yapmamıza fırsat kalmadan sevgili Kamil ÜÇBAŞ'ın daveti ve organizesi sonucunda YABAN TV nin yeni yönetimi ile 1 Ağustos 2009 tarihinde İstanbul'da bir toplantı düzenlendi.
Toplantıya RASTGELE-DER, KAMADER, SAMADER, OLTACILARDER, USOBDER, BKGD ve AVRASYADER katılmıştı.
BKZ: 1) http://www.rastgele.org/index.php?mod=menu&t=233 DERNEKLER DAYANIŞMA PLATFORMU ÜYESİ DERNEKLERİN YABAN TV YENİ YÖNETİMİ İLE 1 AĞUSTOS 2009 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TOPLANTI.
2) http://www.yabantv.com/haber/355-yaban-tv’de-balikcilik-zirvesi.aspx

Alınan kararlar, verilen sözler neydi derseniz tamamı yukarıda verdiğim linkin ve yine yukarıda verdiğim başlığın altındadır.

Gelinen nokta ile çok yakından ilgili YABAN TV Yönetim Kurulu Başkanının ağzından çıkmış iki cümleyi aşağıya aktarıyorum.

YABAN TV olarak bu alandaki sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi en büyük arzumuzdur. Dernek faaliyetlerine YABAN TV’de ve YABANTV.COM’da elden geldiğince yer vereceğiz. Türkiye geneline yayılmış bütün derneklerin faaliyetlerine erişmemizin mümkün olmayacağını takdirinize sunarak, bu faaliyetlerin çekimi ve tarafımıza ulaştırılması konusunda yardımınızı rica ediyoruz.

ACABA NELER OLDU DA BU GÜNE GELİNDİ?Zamanında bunlar yazıldı çizildi. Ancak Camia bu konuyu es geçti.. Şimdi ne kadar doğru olduğu ortaya çıkıyor.

Ne demişler bir müsibet bin nasihatten evladır.. 

Bundan sonrası için ders olması dileği ile..

İzninle (vermesen dahi) paylaşacağım başka yerlerde.
İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya;
Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.

Çevrimdışı Tarık Ersal

 • Tarık ERSAL
 • Rastgele-Der Üyesi
 • *****
 • Kayıt Tarihi: Eyl 2008
 • İleti: 2.350
 • Cinsiyet: Bay
Ynt: SAZANINI DA, HABERİNİ DE AL GİT !
« Yanıtla #16 : 25 Eylül 2012 - Salı, 11:48:07 »
Zamanında bunlar yazıldı çizildi. Ancak Camia bu konuyu es geçti.. Şimdi ne kadar doğru olduğu ortaya çıkıyor.

Ne demişler bir müsibet bin nasihatten evladır.. 

Bundan sonrası için ders olması dileği ile..

İzninle (vermesen dahi) paylaşacağım başka yerlerde.


Sevgili Mehmet,

Her yazdığımı uygun gördüğün her yerde paylaşabilirsin.  good::

Ayrıca bilinmesini isterim ki, yaşanmış olan bunca olumsuzluğa rağmen ben yaşadıklarımı tekrar yaşayacak olsam inan ki bundan farklı davranmazdım. Üç aşağı beş yukarı aynı davranışlar içinde olurdum.  :)

Çünkü TV denilen o kutu aracılığı ile camiadan her kişinin evine misafir olmak, gereken bilgileri iletmek, internet ile hiç bir ilgisi olmayan kişilere de Sorumlu ve Sürdürülebilir Balıkçılık mantığını empoze etmek mümkündü.
Çünkü o kutu ile yalan, yanlış, sürdürülebilirliğin canına okuyan BOHÇACI görüntüleri yayınlanmakta ve insanlarımız yanlış bilgilendirilmekteydi.
Bu yanlışlar mutlaka engellenmeli, iyi ve mantıklı olan kötüyü kovmalıydı.Tarık ERSAL 
1961 - ANKARA - B Rh+


"MEVZUBAHİS VATAN İSE, GERİSİ TEFERRUATTIR."

Çevrimdışı Mehmet Akyürek

 • Mehmet AKYUREK
 • Rastgele-Der Üyesi
 • *****
 • Kayıt Tarihi: Eyl 2008
 • İleti: 1.308
 • Cinsiyet: Bay
İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya;
Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.