Genel > Önerileri ve Eleştirileriniz

Başlık Önerisi

(1/1)

Mehmet Akyürek:
Ana sayfada genel bölümünde "BALIK AVININ YAZILI OLMAYAN KURALLARI" gibi bir ana başlık açılmasını teklif ediyorum. Buraya tüm arkadaşlar katkı yapıp genel kabullerimizi yazarlar ve güzel bir liste oluşur.

Söz gelimi;

-Avlakta gürültü yapmamak;
-Başkasının olta menziline girmemek;
-Ava giden ekipte sorunu olan varsa avı hemen kesip geri dönmek;
vs. gibi bildiğimiz, teamül niteliği kazanmış durumları yazarız.  
Bunların her biri bir konu gibi açılıp altına örnek ve bu konu ile ilgili hatıralar yazılabilir..

 Burada en eski avcıların en iyi katkıyı yapacaklarına inanıyorum... Hep tebliğ vs konuşuluyor da bu işin yazılı olmayan kurallarından herkes bi-haber... Buraya bolca yazıp, gelecek nesillere balık avının ADABINI aktarmış oluruz.

Bahadır Can:
Temenni güzel elbet, yazılı kuraları takmayan bir nesiliz ama gelecekte evlatlarımız önerdiğin başık atında yazdıklarımızı okur da hakkımızda iyi düşünürler belki

Teoman Sanalan:
Benzer de bu konuya yakın bir yazı hazırlıyordum. Daha doğrusu planlıyordum. Yöresel olarak ve gruplara göre değişen, yazılı olmayan, hatta bazen sözlü olarak bile zikredilmeyen, ama uyulmadığında ya da dikkat edilmediğinde sorunlara ve tehlikelere yol açan, dostlukları bitiren, zevki eziyete çeviren "kurallar".

oktayaydıner:
Norveçli misafirlerimiz için uygulanması gereken misafirperverlik kuralları hakkında da bir şeyler yazmayı unutma sakın Teomancım  :)

Teoman Sanalan:
O yeni bir başlık olur: "Norveçli dostlarımızla avlakta kaynaşma"

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git