Gönderen Konu: Terkosta 4 amatör balıkçı hayatını kaybetti  (Okunma sayısı 2691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet Akyürek

• Mehmet AKYUREK
  • Rastgele-Der Üyesi
Terkosta 4 amatör balıkçı hayatını kaybetti
« : 10 Kasım 2011 - Perşembe, 14:09:35 »
Can yeleği giymenin, suda dikkatli olmanın, herkes ile suya çıkılmaması konusunda kelimelerin bittiği yerde bu haber var. Allah Rahmet eylesin.

http://yurthaber.mynet.com/detay/istanbul-haberleri/terkosta-facia-4-kisi-bogularak-can-verdi/69389

Terkos'ta facia! 4 kişi bogularak can verdi
Güncelleme : 09 Kasım 2011 13:33

Balık tutmak için tekne ile göle açılan 4 genç boğularak can verdi. Jandarma geceyarısı helikopter kaldırdı, botla arama yaptı. Cesetlere ulaşıldı.

TERKOS'TA YAŞANAN FACİADA 4 KİŞİ KAYBOLDU FOTO-GALERİ

İstanbul'da, Arnavutköy'e bağlı Balaban Köyü'ne giderek Terkos gölüne balık avlamak isteyen 6 gençten 4'ü kayboldu. Yapılan aramalarda boğularak yaşamlarını yitiren gençlerin cesetlerine ulaşıldı.

Yeşillikler içindeki Terkos gölüne giderek balık tutmak isteyen 6 genç, 2 fiber tekne kiraladı. 2 genç bir tekneye, Yusuf, Hasan ve Şevket Yıldırım ile Yasin Bacak diğer tekneye binerek açıldı. Saat 16.00 sıralarında birbirlerinden ayrılan iki tekneden içinde 4 kişinin bulunduğu tekne ortadan kayboldu. Sahile dönen 2 genç, arkadaşlarından haber gelmeyince önce yakınlarına sonra da jandarmaya haber verdi.

Yoğun sise rağmen geceyarısı bölgeye helikopter gönderen jandarma ekipleri, zodyak botlarla da arama başlattı. Kaybolan gençlerin yakınları ise sahile akın etti. Bu arada görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldıran kaybolan gençlerin aykınları jandarma ekipleri tarafından güçlükle önlendi.

Gündüz yapılan arama çalışmalarında Yusuf, Şevket Yıldırım'ın ile Hasan ve bugün askere gideceği öğrenilen Yasin Bacak'ın cesetlerine ulaşıldı.

İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya;
Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.

Çevrimdışı Kahraman MELEK

• Kahraman MELEK
  • Rastgele-Der Üyesi
  • gittim, gordum, tuttum.
Ynt: Terkosta 4 amatör balıkçı hayatını kaybetti
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2011 - Perşembe, 15:32:51 »
Sabah ben de okudum bu haberi. Üzüldüm doğrusu. Çoğu zaman biz de dikkat etmiyoruz can yekeği hususna. Aslında üzerimizdeki kilolarca ağırlık ve kıyafetlerin ıslanması kurtulma şansını çok düşürüyor. Bu havada hipotermi de cabası.
Uygun bulunursa bu konu ile ilgili bir de ders eklemeyi düşünüyorum omd kursuna.. Hele bir netleşsin kurs da, bakacağız. Ön hazırlığı tamam :)
Bir tutku bizi bir araya getirdi. Birlikte yol almanın keyfini yaşıyoruz.