Genel > Önerileri ve Eleştirileriniz

Fly Tying ( Fly bağlama ) bölümü geliştirme önerisi

(1/3) > >>

KARTAL:
Forumda Fly Tying bölümü ile ilgili düzenleme önerisi.
 Bir Fly ın unsurları ve bu unsurları oluşturmak için kullanılacak malzeme ve tekniklerin Forum da Fly Fishing altında / Fly Tying bölümünün ayrı ayrı bölümlerde  düzenlenmesi, bana göre zayıf kalan bu kısmı daha kullanılır ve dikkat çekici duruma getirir diye düşünüyorum.

Yabancı sitelerde gözlemlediğim çat pat sözlük yardımı ile çevirip uyguladığım Fly Tying kaynaklarında ki düzen aşağı yukarı bu şekilde;

Fly tying ana başlığı altında

1- Fly Tying Metods ( Fly bağlanırken oluşturulacak unsurların yapım teknikleri görsellerle anlatılıyor )
- Fly type ( Fly tipleri )
 - Fly Size ( Fly ölçüleri )
 - Fly Tying Wings ( Kanat yapım teknikleri )
 - Fly Tying Legs ( Bacak yapım teknikleri )
 - Fly Tying Tail ( kuyruk yapım teknikleri )
 - Fly Tiying Body ( gövde yapım teknikleri )

2- Fly tying materials ( Fly malzemelerinin içeriği ve özellikleri. Fly bağlarken kullanıldığı unsurlar )
 - Feathers ( tüyler )
 - Hair ( kıl, post )
 - Eye ( göz )
 - Fly Tying Dubbing ( Gövde malzemesi )
 - Foam ( eva malzemeler )

3- Step By step tying ( Adım adım Fly bağlama ) Bu Bölümde bağlanan flyların adım adım fotoğraflı anlatımları bulunuyor.

Yukarıdaki Sıralamada gördüğünüz sıralamada eksikler yada değişmesi gerekenler olabilir.

Saygılarımla
Rastgelsin

Tarık Ersal:
Sevgili Birol,

Baştan bu yana bilgim olan bu uğraşının sonucunda en iyisini hedeflediğine eminim.
Elimden gelen her alanda desteğe hazırım.

Kolaylıklar diliyorum kardeş.

Burak Kalaç:
Değerli arkadaşlar,

İlgili bölümün düzenlenmesi adına yapacağınız bir çalışma konuya ilgi duyanlar için çok önemli bir kaynak teşkil edecektir.

Böylesi bir çalışmaya emek verip ortaklaşa hazırlarsanız fazlasıyla memnun oluruz.

Şimdiden ellerinize sağlık

KARTAL:

--- Alıntı yapılan: Tarık Ersal - 08 Ekim 2011 - Cumartesi, 20:47:17 ---Sevgili Birol,

Baştan bu yana bilgim olan bu uğraşının sonucunda en iyisini hedeflediğine eminim.
Elimden gelen her alanda desteğe hazırım.

Kolaylıklar diliyorum kardeş.

--- Alıntı sonu ---

Evet Usta yapmışken elimizden gelenin en iyisi olsun, işin sistematiğine uygun herkesin işne yarayacak birşeyler koyalım ortaya. Biraz zaman alır uzun sürer ama neticede güzel olur.
Desteğin için çok teşekkür ederim  flowers::

KARTAL:

--- Alıntı yapılan: Burak Kalaç - 08 Ekim 2011 - Cumartesi, 21:26:17 ---Değerli arkadaşlar,

İlgili bölümün düzenlenmesi adına yapacağınız bir çalışma konuya ilgi duyanlar için çok önemli bir kaynak teşkil edecektir.

Böylesi bir çalışmaya emek verip ortaklaşa hazırlarsanız fazlasıyla memnun oluruz.

Şimdiden ellerinize sağlık

--- Alıntı sonu ---

Burak ağbey amaçta bu zaten "konuya ilgi duyan arkadaşların bilgilenmesi"
Ortaklaşa yapmadan zaten bu işin altından kalmak zor.
Bildiğim tek şey eğer bişeyler yapılacaksa diğerlerinden farklı olsun. Rastgelenin Fly forumu farklı olsun "Sistemli ve öğretici".
Düşüncem bu yönde.

İyi dileklerin için Teşekkürler flowers::

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git