Türkiye'deki Balıklar > Diğer tatlısu balıkları

DİĞER TÜRLER BİLGİ BANKASI

(1/1)

M.Hakan Başar:
Arkadaşlar tebliğde diğer türler olarak geçen ve adları sanları belli olmayan balık türleri için bir bilgi bankası hazırlasak nasıl olur.İlerleyen dönemlerde tebliğde yer almaları konusundada girişimlerimiz olursa çokta yerinde olacaktır.
Diğer amatör balıkçılık platformlarında bazen bu türlere ait av raporları yayınlanmakta ve yakalandıkları bölgelerde hem ekonomik anlamda hemde amatör avcılık açısından değerli türler var.Mesela SİS Balığı (Aspius vorax) ve diğer Sis balığı türü Çıldırda bulunan Koca ağız- Şafak Balığı (Aspius spec) Şabut  (Barbus grypus) , Manyar  Caner ve turna adıyla bilinen  (Barbus esocinus) vs vs.
Şu ana kadar öğrendiğim kadarıyla yukarıdaki saydığım türler yapay yemle avlanabilen türler.Hatta Fly'da yabancı ülkelerde avcılıkları yapılıyor.Ne yalan söyleyim bu türleri avlayıp fotoğraflayıp arşive katma arzu ve isteğim mevcut.Daha önce bu türler konusunda avcılık deneyimi vede araştırması bulunan dostlar varmıdır ?

M.Hakan Başar:
Caner-Manyar-Turna ((Barbus esocinus)


Uploaded with ImageShack.us

Sis Balığı-Koca ağız


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Şabut


Uploaded with ImageShack.us

M.Hakan Başar:
Yabancı kaynaklı Fly av fotoğrafları


Uploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.us

M.Hakan Başar:
Ülkemizde Kaşıkla kıyıdan bir Canerin yakalanış videosu

BALIK AVI

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git