Genel > Önerileri ve Eleştirileriniz

korumada köy tüzel kişilikleri

(1/3) > >>

MELMER:
 bir forum sitesinde tuncay uyanık beyin yazdığı gibi köy tüzel kişiliklerinin yaban hayatını korumada yetkilendirilmesi,ne derece etkili olacağını sizlerle tartışmak ve görüşlerinizi almak isterim.

ercanguven:
Tabiki paylaşmak lazım...

Tuncay UYANIK:
2/2 NUMARALI AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2008/49)

Orman içi sularda avcılık MADDE 16

(2) Günlük Avlanma Fişi verme yetkisi, Çevre ve Orman Bakanlığınca belirlenecek esas ve usuller kapsamında,
kendi mülki hudutları ile sınırlı olmak üzere, köy tüzel kişiliklerine devredilebilir. Bu tür alanlarda Gökkuşağı alabalığının
bulunması durumunda, bu tür için zaman yasağı uygulanmaz.

Konu Tebliğ'e Çevre ve Orman Bakanlığı kanalı ile bir şekilde girdi. Ancak alt yapısı nedir nasıl olur bilemiyorum. Etraflıca düşünülmeden ve eğitim verilmeden uygulama yapılırsa sıkıntılar doğabilir. Sorun şu cümlede gizli ;
"Çevre ve Orman Bakanlığınca belirlenecek esas ve usuller". Keşke belirlenmiş usuller olsaydı. Şimdi bekleyeceğiz ya da soracağız bu usuller nedir ne zaman ilan edeceksiniz  :).

MELMER:
 bu tebliğ bu şekilde yayınlanması çok kötü oldu.eğitim olmadan mülki idarenin kararı keyfi olabilir.kaldı ki k.maraş orman müd. derneğimiz arasında sürtüşme var.bakalım ne yapabiliriz.arkadaşlarla değerlendirelim.

Tarık Ersal:

--- Alıntı yapılan: MELMER - 20 Aralık 2008 - Cumartesi, 23:44:26 --- bu tebliğ bu şekilde yayınlanması çok kötü oldu.eğitim olmadan mülki idarenin kararı keyfi olabilir.kaldı ki k.maraş orman müd. derneğimiz arasında sürtüşme var.bakalım ne yapabiliriz.arkadaşlarla değerlendirelim.

--- Alıntı sonu ---

Melih bey, bildiğiniz gibi Orman İçi Sular ile ilgili kuralların derlenip KKGM'ye sunulma işini DKMPGM yapmaktadır.
Tebliğde yayınlanan bu yeni kuralı derinlemesine soruşturmak, daha fazla bilgi edinmek isterseniz Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün ilgili biriminde görev yapan sayın Haluk AKGÖNÜLLÜ'yü 0 312 20750 00 / 6087 den arayarak görüşebilirsiniz.

Bence endişe etmenize gerek yok. Ancak neyin nasıl uygulanacağını araştırmakta da mutlaka fayda var.

Verdiğim numarayı ararsanız Haluk beye selamımı da iletmenizi rica edeceğim.
10 gün kadar önce bu konu hakkında kendisi ile uzun uzun konuşmuştuk.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git